Magnushallen på Frosta ble utsolgt i 2018 da KLYPA gjestet Frosta for første gang! Nå er Fjord 1-patrioten Kjell «Kjellen» Bigset og co. endelig tilbake etter ei «meeeget ufrivilleg pause i turnèlivet», og slår no tilbake for fullt!
I 20 år har denne herlige gjengen berika livet til folk i heile norges land, og nå er de klare for å feire 20-års jubileum. Showet har fått Tittelen: «Klypa: 20-år og like forbanna».

Har det noen gang vært et tidspunkt for å fortelle alt èn kan bli forbanna på? Neppe! Ord kan ikke beskrive showet, det må sjølsagt oppleves!
«Klypa» er et humorunivers med sitt opphav fra Hovdebygda i Ørsta kommune, og ble dannet i 2001 av Thomas Ryste.
Karakterene i universet er mange, 7 i slaget – fra den positive Strila-Petter, den litt enkle Palle som strever med livets opp- og nedturer til rikskjendisen Kjell «Kjellen» Bigset som alltid er selvopptatt og skråsikker på det meste. Videre blir vi godt kjent med Louis Myklebust som trolig jakter spellemanspris med sitt musikalske repertoar.

Til Frosta og Magnushallen kommer KLYPA lørdag 1.oktober.
Billettsalget har startet, så her er det bare å sikre seg plass til høstens store latterkule!
- Tid: lørdag 1.oktober kl 20
- Sted: Magnushallen, Frosta kulturhus
- Billetter
- Facebook-arrangement
Sjekk ut følgende lenker for å bli bedre kjent med KLYPA: